O liečbe

Hlavnou náplňou našej práce je upravovať odchylné polohy zubov a čeľustí.

Pri liečbe sa používa viacero  druhov snímateľnýchfixných aparátov, niekedy aj v kombinácii so stomatochirurgickými zákrokmi menšieho (ako sú napr. extrakcie zubov, použitie mini skrutiek, odkrytie neprerezaných zubov, zákroky na ďasnách a pod.), ale aj väčšieho rozsahu, akými sú operácie na čeľustiach.

Ošetrujúci ortodontista vyberie najvhodnejší typ aparátu a určí ideálny čas na začatie liečby. Preto je vhodné dostaviť sa na prvé vyšetrenie už vo veku 7-8 rokov, i keď v mnohých prípadoch sa s liečbou začne oveľa neskôr. Vyskytujú sa však i chyby, ktoré treba diagnostikovať  čo najskôr, na zabezpečenie účinnej liečby.

Počas ortodontickej liečby pacient pravidelne dochádza na kontroly k čeľustnému ortopédovi, ale naďalej chodí aj na preventívne stomatologické prehliadky k svojmu obvodnému stomatológovi.

Používané zámky:

Novinkou v liečbe je použitie špeciálnych priesvitných dláh Invisalign a systému neviditeľných aparátov Inkognito.

Nevyhnutnosťou je dodržiavanie perfektnej hygieny, veď  chceme aby zuby boli nielen rovné, ale aj pekné a zdravé.

Po skončení liečby na zabezpečenie stability výsledku je potrebný retenčný aparát vo forme snímateľnej platničky alebo priesvitnej fóliovej dlahy, často aj s fixným retainerom -,drôtom, ktorý je  nalepený z vnútornej strany zubov.